Helvacı Hukuk Bürosu

Cevizli Mahallesi , Zuhal Caddesi ,füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence No:46 / E A / 5 Blok D:128 K:24 Maltepe / İst Bu firma 437 defa görüntülenmiştir! Maltepe / İstanbul
Firma Adı: Helvacı Hukuk Bürosu Telefon Numarası: 05333519854 GSM Numarası: 533 351 98 54 Faks Numarası: 216 459 52 96 E-Posta Adresi: [email protected] İnternet Adresi: https://mehmetalihelvaci.av.tr/
Web Sitesini Ziyaret Et Mail Gönder


Firma Hakkında

Ayrılık Davası
Evliliğin taraflarından birisinin açtığı ayrılık davasının üzerine hakim bu davayı inceler. Daha sonrasında ise hakim tarafların bir araya gelmesi ile barışmalarının ihtimalinin yüksek olduğunu düşünürse ayrılık kararı verir.
Ayrılık kararının verilmesinin hemen ardından evli çiftin barışması beklenir. Ayrılık kararının hakim tarafından verilebilmesi için öncelikle boşanma sebebinin varlığının bulunması gerekir. Daha sonrasında ise eşlerin barışma ihtimallerinin bulunması şarttır.
Eşlerin ayrılığı için verilen bu karar hakim tarafından 1 ya da 3 yıl ara ile ayrılık süresi belirleyebilir. Bu süre içerisinde kararın kesinleşmesinin ardındaki tarihte başlar. Boşanma avukatı ile ayrılık davasından da istediğiniz sonuç ile ayrılma imkanını elde edersiniz.
Boşanma Ve Ayrılık Davaları İçin Yetkili Mahkeme
Boşanma ve ayrılık davalarının hangi mahkemelerde görüldüğü oldukça merak edilir. Bu davalar aile mahkemelerinde görülür. Mahkemenin yerini belirlemek için eşlerin son altı aylık süreç içerisinde birlikte yaşadıkları yer mahkemesi seçilir.
Hakim’in aldığı Geçici Ödeme: Boşanma davası ya da ayrılık davası sırasında eşlerin barınması, mallarının yönetimi ve çocuklarının korunmasına ilişkin olarak bazı geçici önlemler Re’sen tarafından alınır.
Boşanma – Ayrılık Kararı Alma: Boşanmanın sebebi ispatlandığında hakim tarafından ayrılık ya da boşanmaya karar verilir. Dava sadece ayrılık içinse boşanma kararı verilmez. Dava boşanma ile ilişkiliyse sadece ortak hayatın yeniden toplanması ile ayrılık kararı verilebilir. Maltepe boşanma avukatı ile boşanma ve ayrılık kararı almak için dava açabilirsiniz.
Ayrılık Süresinin Bitmesi
Ayrılık için hakim bir yıldan başlayıp 3 yıla kadar süre koyabilir. Bu süre ayrılık kararının kesinleşmesi ile birlikte tamamen işlemeye başlar. Süre bittiğinde ise ayrılık durumu kendi kendine sona erer. Ortak hayat yeniden oluşturulamamışsa eşlerden birisi yenilen bir boşanma davası açabilir.
Boşanmanın sonuçları düzenlenirken ilk dava da ispatlanmış olan bütün olaylar ayrılık süreci içerisinde ortaya çıkan durumlar ile birlikte göz önüne alınır. Bu şekilde boşanmaya karar verilir. İstanbul boşanma avukatı Mehmet Ali Helvası ile boşanma ve ayrılık davalarından istediğiniz sonuçları alarak ayrılmanız mümkündür. Bu davaları asla avukatsız açmamanız gerekir.


Yorum Ekle