Barış Hoca Akademi Dershanesi

Marmara Cad. Merkez Mh. No:23 Topçuoğlu İş Merkezi Kat:5, 34310 Avcılar / İstanbul Bu firma 468 defa görüntülenmiştir! Avcılar / İstanbul
Firma Adı: Barış Hoca Akademi Dershanesi Telefon Numarası: 02129095740 GSM Numarası: 0532 389 40 10 E-Posta Adresi: [email protected] İnternet Adresi: barishocaakademi.com
Web Sitesini Ziyaret Et Mail Gönder


Firma Hakkında

LGS’ye hazırlanmak zaten yıllardır çok zor bir iş. Tüm sezon boyunca dershane fiyatlarını araştır, dershane tavsiyelerini al, dershane referanslarını araştır, aynı zamanda 7.sınıf derslerinin zorluğu ile uğraş vb. çok fazla derdi olan bir süreç LGS hazırlık süreci. Hele ki bazı yerlerde bu daha da zor. Mesela ilçemiz olan Avcılar’da. Avcılar’da LGS’ye hazırlanmak gerçekten sürece zorluk üzerine zorluk katıyor. Çünkü Avcılar’da gerçekten LGS hazırlıkta başarılı kurum yok. Neredeyse tüm kurumların yatırımı üniversite sınavı üzerine, LGS hazırlık kısmını bir yan iş olarak, yani ‘sıfır’ yatırımla sırf ‘para gelsin de nasıl gelirse gelsin’ mantığıyla ilerleyen bu kurumlar velilerin paralarını aldıkları gibi çocukların umutlarını da çalıyor aslında. Bizde akademimizi kurarken tam da bu yaraya merhem olmayı hedefledik. Avcılar’da tüm yatırımları, öğretmen kadrosu, eğitim planları sadece LGS üzerine olan TEK KURUM olma özelliğini ve gururunu yaşıyoruz.
Avcılar’daki tek kurum olma özelliği derken yanlış anlaşılmasın bu yüz ölçümü olarak küçük ilçede 2 tane şubemiz var. 3. Şubemizi de planlıyoruz. Avcılar’da bütün sözde büyük marka kurumlar arasında yıllardır sallanmadan ve yıkılmadan duran kurumumuzun bulunduğu bu konumda olmasının temel sebebi verdiği sözleri yerine kesinlikle getirmesi ve akabinde gelen veli memnuniyetleri.
Bir diğer sebep de dershane fiyatları bu kadar artmışken bizim öyle devasa artışlar yapmadan devam etmemizdir. Bir çok kurum sahibi veya yöneticileri bu kadar yüksek artışlar yaparken bizim böyle kalmamamızın ana nedeni sadece ortaokul eğitimi veriyor oluşumuz. Çünkü maliyetlerimiz düşük. Diğerleri gibi üniversite hazırlık kurslarının maliyetlerini karşılamak gibi bir derdimiz yok ☺
Öte yandan şunun da farkında olmanızı ve seçimininiz yaparken dikkat etmenizi isteriz. Liseli öğrenciler ile ortaokullu öğrenciler aynı kurumda olmamalı.
Nedenlerini sorularla sıralayalım ;

Kurumdaki öğretmenin yerine empati yapın, mezun grubu ile(18+ yaş) bir sınıfın dersinden çıktınız ve 5(ya da 10) dakikalık teneffüsünüz var. Bu teneffüsün ardından ortaokul grubunun dersine gireceksiniz. Bu sürede anlatım ve konuşma seviyenizi indirmeniz mümkün mü?
Lise (veya mezun) öğrencisi kapıda, varsa kantin terasında sigara içebilir. Çocuğunuzun buradan bir abisini ya da ablasını örnek almasını ister misiniz?
Lise (veya mezun) öğrencisi herhangi bir ortak alanda küfürlü/argo konuşabilir. 11-12 yaşındaki çocuğunuzun buradan bir abisini ya da ablasını örnek almasını ya da takllit ister misiniz?

Daha bir çok açıdan değerlendirilecek bir süreç LGS hazırlık süreci. Eğer bunları şimdi düşünüp bize hak veriyorsanız sizi ailecek kurumumuzda misafir etmeyi ve vizyonumuzu size anlatmayı iple çekiyoruz. Maalesef ki hayatımızda LGS diye bir gerçek var. Daha da kötüsü Avcılar’da LGS’ye hazırlık için yatırım yapan ve öğretmen kadrosu oluşturan kurum yok. Hepsi Yatırımlarını YKS üzerine yapmış ama ortaokul öğrencisi de gelirse ‘nasıl olsa liselilere derse gelen öğretmenimizi ortaokul dersine de sokarız, ortaokul müfredatı çantada keklik’ diye düşünmekten geri durmamış, insanların paralarını daha da önemlisi umutlarını çalmayı kendilerine ticari amaç edinmiş. Bunu yaparken de birkaç okulun birkaç derece öğrencisini alıp(tavsiye edilen dershane olmak için), onlara ders vermeseler bile onların yaptığı derecelerle reklam yapmaya da utanmamışlardır. Hatta yatırımları liseliler üzerine olduğu için ortaokul öğrencilerini de aynı fiyatlara almış ve durduk yere piyasada dershane fiyatlarında artışa sebep olmuşlardır. Böylelikle dolaylı yollardan orta düzeyli insanların dershane fiyatlarını karşılamakta düşmanı olmuşlardır. Ve burada anlattığım kurumların neredeyse hepsi maalesef ki körü körüne güvendiğiniz zincir kurumlar. O sözde büyük isimlerinin ardında maalesef bu işler dönüyor.
Neyse ki Avcılar’da Barış Hoca Akademi var. Tüm yatırımı sadece ortaokul üzerine olan tek kurum olma özelliğiyle beraber, şeffaflığı ve gerçek dershane fiyatlarıyla Avcılar’da bu sözde zincir kurumların kovanına çomak sokma görevini başarıyla 10 yıldır yerine getiriyor. Bugün bu yazımızda tüm ayrıcalıklarımızdan ziyade bizi diğer kurumlardan ayıran en önemli 3 özellikten birinden bahsedeceğiz. MR(Sıfır Hata) sistemi !
Nedir bu MR sistemi hemen anlatalım. Varsayalım ki Mustafa Yılmaz adında kayıtlı bir öğrencimiz olsun. Bizim kurumumuzda Mustafa yıl sonuna kadar hep deneme sınavlarına girecek. Bunu zaten her kurum veriyor diyeceksiniz. Evet veriyor ama burada biz 2 büyük ayrıcalıkla bu hizmeti veriyoruz(1.si 20 farklı yayın evi ile anlaşıyoruz ve denemelerimiz hep farklı yayın evlerinden geliyor. Yani öğrenciniz 20 farklı yayın evinin farklı bakış açılarından binlerce soru görüyor.). 2. Ayrıcalığımız MR sistemi ! Öğrencimiz Mustafa sınavlara girerken velisi Ayten hanım kurumu 22.11.2023 tarihinde aradı ve ‘öğrencimin kitapçığı çıksın(MR’ını çekin ☺ )’ dedi. Bizde o tarihte sisteme girip Mustafa için ‘Kitapçık oluştur’ butonuna basıyoruz.
Geldik en heyecanlı ve sistemi tam olarak anlayacağınız kısıma ! Butona bastığımız anda öğrencimizin o tarihe kadar girdiği tüm sınavlardaki yanlışlarından oluşan havuzumuzda o yanlış yaptığı soruların çok çok benzerlerinden oluşan Mustafa Yılmaz’ın adı ile basılan özel bir kitapçık ortaya çıkıyor. Ve bu kitapçık veli isteğine bağlı olduğundan isterseniz her hafta, isterseniz her ay, isterseniz her 2 ayda bir çıkabiliyor. Böylelikle öğrencimizin anladığı değil anlamadığı yerleri öğrencimizin ve velimizin önüne somut bir şekilde koyabiliyoruz. Zamandan tasarruf ediyor, verimsiz çalışmadan kaçıyor ve klasik olan dershaneciliği kırıyoruz. Hem de o sözde zincir markalardan daha uygun dershane fiyatlarıyla !
Bunu bölgemizde uygulayan tek kurum olmanın gururunu ve sevincini yaşıyor, bunu size sunabilmek ve örnek basılan kitapçıları göstermek için sizi misafir etmekte sabırsızlanıyoruz !Yorum Ekle