Serpil Orman Okulları

Emirler Mh. 3574 Sk. Kapı No: 16 33112 Yenişehir / Mersin Bu firma 807 defa görüntülenmiştir! Yenişehir / Mersin
Firma Adı: Serpil Orman Okulları Telefon Numarası: 05323851192 GSM Numarası: 05323851192 E-Posta Adresi: [email protected] İnternet Adresi: www.serpilormanokullari.k12.tr
Web Sitesini Ziyaret Et Mail Gönder


Firma Hakkında

Okulumuzu, çocukta oluşturulacak en önemli tutumun, öğrenmeye devam etme arzusu olduğu bilinciyle kurduk. Hem mecazi hem gerçek anlamda ezber bozan eğitimi hedeflerken öğretmenler rehber, çocuklar lider olsun, cevaplar değil sorular önemli, sonuç değil süreç önemli dedik.

Okul ortamının insan haklarına saygılı, dürüst, korkunun ve zorlamanın olmadığı, özgür ve samimi olması için ilişkilerin saygıya, eşitliğe, karşılıklı barışa bağlı, güvenilir, adil, şefkatli, arkadaşça ve açık olması gerektiğini düşünüyoruz. Bunu için çocukların açık iletişimin ve diyalog ortamının olduğu, okul ile ilgili kararlarda söz sahibi oldukları demokratik eğitim ortamını benimsedik.

Serpil Orman İlkokulunu’nu küçük bir evren gibi görerek,öğrenenlerin çok yönlülüğünün kabul edildiği, içsel motivasyonun öğrenmenin başlangıç noktası sayıldığı, herkesin kendini gerçekleştireceği bir aile olmak hayaliyle kurduk. Sadece çocuğun değil, velilerden okulun tüm çalışanlarına herkesin okula kendinden bir şey katacağı, eğitim felsefemizi beraber uygulamaya geçireceğimiz bir okul olalım istedik. Mutluluğu esas aldık, keyifli ve huzurlu bir okul iklimi yarattık.

Okulumuzu, çocukların çocukluklarını da yaşayacakları bir okul olsun diye kurduk. Hayat başarısına giden yolda, eğitimin hayata hazırlık olmadığı, içinde oyun da olan hayatın kendisi olduğu fikrini esas aldık.

Çocukların sadece akıllarına değil, öncelikle kalplerine dokunalım dedik, holistik eğitimi benimsedik.

Biz, bu düşüncelerle, ormanokulunda Serpil’ecek çocuklar için kurduğumuz okulumuzun eğitim hayatında bir değişim yaratmasının heyecanı içinde, yenilikçi, yaratıcı ve deneyimli bir ekibiz.Yorum Ekle