Dr Serdar Çağlayan Saç Ekimi Kliniği

Beşiktaş ,levent ,istanbul Bu firma 903 defa görüntülenmiştir! Beşiktaş / İstanbul
Firma Adı: Dr Serdar Çağlayan Saç Ekimi Kliniği Telefon Numarası: 0549 504 48 49 GSM Numarası: 0549 504 48 49 Faks Numarası: 0549 504 48 49 E-Posta Adresi: [email protected] İnternet Adresi: www.drserdarcaglayan.de/
Web Sitesini Ziyaret Et Mail Gönder


Firma Hakkında

Eğitim, bilgi ve deneyim gücümüzdür!

Saç dökülmesi, önemli sayıda erkeğin yaşamları boyunca uğraşması gereken hayatın talihsiz gerçeklerinden biridir.
Kellik, tıbbi olarak alopesi olarak bilinir. Erkekler ve kadınlar doğal olarak yaşlandıkça saçlarını kaybederler, erkeklerin yaklaşık üçte ikisi keldir ya da 60 yaşına kadar bir kellik örüntüsü gösterir. Saç dökülmesi sebepleri arasında genetik özellikler,ani fiziksel veya duygusal stres,şok diyetler,kansızlık ,tiroid hastalıkları ve bazı ilaçların yan etkileri gösterilebilir. Saç dökülmesi genellikle erkeklerde görülür; fakat kadınlarda da yüksek oranda görülmektedir.
Toplumumuzda, dolu, güçlü saçlar bir güzellik ideali olarak sayılır.Bu yüzden de Saç dökülmesi hem kadınlarda hem de erkeklerde mutsuzluk yaratan ve öz güven üzerinde olumsuz etkilere neden olabilen ciddi bir sorundur.Fakat uzun zamandır bir çaresi var bu sorunun. Saç ekimi işlemi, saç kaybı yaşanmış bölgeleri yeniden saçlandırmak için uygulanan başarılı bir cerrahi yöntemidir.
Saç ekimi, genellikle ense bölgesinden alınan ama yeterli olmadığı durumlarda sakal ve göğüs kıllarının da kullanılabildiği ,kişinin kendi saç köklerinin, tamamen dökülen ya da saç yoğunluğu azalan bölgelere nakledilmesini içeren cerrahi bir operasyondur. Saç ekim operasyonlarında bilinen 3 yöntem vardır.
FUT, (FollicularUnitTransplantation),
90’lı yıllarda ortaya konan, saç köklerinin donör bölgeden bir şerit halinde çıkarılarak, ekim yapılacak alanda açılan kanallara ekilmesi prensibine dayanan bir saç ekimi tekniğidir. FUT yöntemi, saç ekimi operasyonlarında teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, artık neredeyse rafa kalkmış bir tekniktir.Yorum Ekle